
Attāluma aprēķināšana kartē
Video tiek apskatītais jautājums ir: “Cik ilgu laiku ieplānot ceļam no Dundagas līdz Kolkai.” Risinājuma gaitā kartē tiek veikti mērījumi, izmantojot mērogu tie pārveidoti par attālumiem dabā, un, izsakot hipotēzi par vidējo ātrumu, aprēķināts nepieciešamais laiks. Tālāk tiek pārrunāts arī jautājums par to, kurš attālums šādā gadījumā ir jāmēra. Vai ir pareizi mērīt “putna lidojuma” attālumu?
Dalīšanas ar atlikumu rezultāta pārbaude, izmantojot reizināšanu
Video apskatīts veids, kā pārbaudīt dalīšanas ar atlikumu darbības rezultātu, izmantojot reizināšanu. Dalīšanai un reizināšanai izmantots salīdzinājums ar bulciņu dalīšanu draugiem.
Daļu reizināšana - 2 (kvadrāts)
Šajā video apskatīta daļu reizināšana, kas ilustrēta ar šādiem piemēriem:- ½ · ⅓,
- ⅔ · ⅓,
- ⅔ · ⅖,
- ½ · ⅓,
- ⅔ · ½.

Daļu reizināšana (aplis)
Šajā video apskatīta daļu reizināšana, kas ilustrēta ar piemēriem ½ · ⅓ un ⅓ · ⅔. Abos gadījumos parādīts standarta algoritms (sareizina skaitītājus un sareizina saucējus), kā arī parādīts, kā šo reizināšanu var interpretēt vizuāli apļa diagrammā.
Darbības ar nulli
Video apskatīti jautājumi saistībā ar nulli, kas bieži mēdz jukt:- vai ar nulli var reizināt,
- vai nulli var dalīt,
- vai ar nulli var dalīt.

Galvas rēķini - reizināšana
Šajā video apskatīti daži veidi, kā vienkāršot dalīšanu galvā. Izmantoti šādi piemēri:- 8 · 9,
- 7 · 12,
- 12 · 11,
- 20 · 14,
- 12 · 15,
- 6 · 99,
- 7 · 101.

Pamatdarbību vienkāršošana
Video apskatītas pamatdarbību, kuras pierakstītas ar burtiem, vienkāršošana. Apskatīti gadījumi a + a, a - a, a · a, a : a. Katrā no gadījumiem sākumā tiek apskatītas vairākas skaitliskas a vērtības, lai sasaistītu iepriekšējās aritmētikas zināšanas ar darbībām ar burtiem.
Parasto daļu un decimāldaļu salīdzināšana
Šajā video salīdzinātas parastā daļa (2/7) ar decimāldaļām (0,24; 0,35), abas pareizinot ar vienu un to pašu skaitli un izmantojot citu skaitli (piemēram, 0,5 vai 1) kā kopīgu atskaites punktu.
Reizināšana stabiņā
Video, izmantojot piemērus 136 · 13 un 136 · 123, tiek apskatīta reizināšana stabiņā un iemesls, kāpēc dažus no starprezultātiem “pabīda” pa kreisi.
Situāciju piemēri darbībām ar 6 un 2
Video vairāki skolēni izdomā un pieraksta teksta uzdevumus, kas atbilst dažādām darbībām ar 6 un 2, attīstot prasmi no abstraktā pāriet uz konkrēto. Vairākas reizes parādās sajukums starp saskaitīšanu un reizināšanu (“par divām reizēm vairāk”).